+420 354 543 156 česky CZ
 spahotel@centrum.cz deutsch DE

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Františkovy Lázně


Toto světově proslulé lázeňské město založil rakouský císař František I. v roce 1793 jako Ves císaře Františka a je součástí tzv. "Západočeského lázeňského trojúhelníku". Během necelých 200 let vyrostlo z malé vesničky významné lázeňské město.

S rozvojem lázeňství byl nerozlučně spjat i rozvoj samotného města. Původní skromnou lázeňskou promenádu obklopily anglické parky, byly vybudovány lázeňské hotely, kolonády, pavilony pramenů, altány a další lázeňské stavby převážně v klasicistním a empírovém slohu. Tento jedinečný architektonický celek byl v roce 1992 vyhlášen městskou památkovou rezervací.

Lázeňské město nabízí svým hostům také bohatý společenský program. Hlavním kulturním stánkem ve Františkových Lázních je divadlo Boženy Němcové. Ke každoročním akcím patří zahájení lázeňské sezóny, tradiční promenádní koncerty, průvody mažoretek, silvestrovský program a mnoho dalších. Již několik let se ve Františkových Lázních koná prvomájová výstava a soutěž historických vozidel. Krásné parky a upravené okolí jsou jako stvořené pro procházky, výlety na kole či pěší turistiku. Velmi oblíbené je také Aquaforum.


Františkovy Lázně se orientují na léčbu nemocí pohybového ústrojí a srdečních a cévních chorob. Léčba je založena na využití účinných přírodních léčivých zdrojů:

  • přírodní léčivé minerální vody - 24 pramenů se střední až silnou mineralizací
  • přírodní léčivé slatiny (peloidu) s vysokým podílem rozpustných minerálních látek
  • přírodního léčivého plynu separovaného z minerálních vod i samostatně vyvěrajícího